Galerie »

Články a reprotáže

Olga Kamenskaya - Bajkal. Království vody a ledu.

V dubnu letošního roku vůbec poprvé v Čechách představí svou tvorbu fotografka a zároveň potápěčka Olga Kamenskaya, která ve svém díle zaznamenává jedinečnou atmosféru přírodních scenérií jezera Bajkal.


Nové obleky Waterproof

Technicky dokonale propracované obleky nové generace pro potápění téměř v jakýchkoli podmínkách.


Thistlegorm

Mořské dno je poseté mnoha vraky z různých období: od počátku mořeplavby, přes středověké lodě až po lodě současnosti. Mnoho jich pochází především z druhé světové války, stejně jako Thistlegorm.


Salem Express

...zítra se chystáme potápět na jednom z mnoha vraků v Rudém moři. Je to vrak trajektu Salem Express, který se nachází jižně od Safagy. Plavba k němu bude delší, ale stojí za to...


Potápění v Thajsku

Tento článek bych rád pojal jako stručný, ale vysoce informativní návod pro ty, co mají zájem o potápění v Thajsku.


Vietnam

Překrásné tropické lesy, úžasné kulturní památky a neobyčejní lidé. Tak nějak se dá charakterizovat Vietnam. Poznávání jeho krás je naprosto vyčerpávající ale rozhodně stojí za to.


Expedice Galapágy

Ano, Galapágy nezklamaly! Tak na tom se shodlo všech šestnáct účastníků naší lednové expedice hned po vynoření z prvního takzvaného „check“ ponoru.


Umění přežít aneb sebeobrana pod vodou

Někdo dává přednost prevenci, jiní jsou zase spíše vybavení na to, aby predátora odradili od pokusu na ně zaútočit a někteří predátora pořádně potrestají když si to nerozmyslí.


Největší zabijáci oceánů

Když se zeptáte, jakého mořského tvora se lidé nejvíce bojí, většina odpoví, že žraloka. Mýtus o krvežíznivých žralocích bohužel u většiny lidí přetrvává. To největší nebezpečí přitom hrozí od zvířat, do kterých bychom to nikdy neřekli.


Letem potápěčským světem

V sobotu 24.3. 2007 odstartovalo z teplického Jazzclubu vyzdobeného velkoformátovými fotografiemi Martiny Balzarové do posledního místa obsazené virtuální letadlo Seamaster na svůj první let kolem potápěčského světa.


Jak jsme soutěžili na Lembeh Strait

Všechno začalo předloni na podzim. To přišla nabídka, zúčastnit se prvního ročníku soutěže Hugycup, pořádané v Indonésii známým belgickým filmařem Danny van Belle, na místě zvaném Lembeh Strait, což je, dalo by se říci, kultovní lokalita světové podmořské fotografie.


International Cleanup Day 2009

Na sobotu dne 19. září 2009 připadl letos mezinárodní Den za čistší vodu, každoročně koordinovaný neziskovou nadací Project AWARE společně s PADI potápěčskými centry po celém světě.


Letem potápěčským světem potřetí...

Jak již bývá zvykem v teplickém klubu Seamaster, jeden z jarních víkendů patří v útulném prostředí zdejšího Jazz Clubu tradičnímu setkání potápěčů, zvanému Letem potápěčským světem.


Stará garda nerezaví

Na otázky Václava Kříže odpovídal Pavel Gross, jedna z nezapomenutelných postav evropského potápění.


Bez fotoaparátu bych se nikdy nepotápěl

Rozhovor Václava Kříže s Otou Šaffkem, prvním UW fotografem v Čechách, který své fotky publikoval v časopisech.