Galerie »

« novinky

Apeks Black Sapphire

Při příležitosti 40. výročí existence značky představuje globální výrobce potápěčského vybavení Apeks limitovanou edici regulátoru Black Sapphire, který je produktem nejlepšího britského precizního inženýrství a technických schopností.

Black Sapphire navazuje na úspěch regulátoru Black Pearl (vyrobený při příležitosti 30. výročí), který se stal vyhledávanou sběratelskou záležitostí. Jedná se o limitovanou edici. Black Sapphire má nepřehlédnutelný, precizně opracovaný, eloxovaný, kovový přední kryt druhého stupně, který nejen skvěle vypadá, ale také zvyšuje odolnost regulátoru proti zamrznutí, stejně jako tepelný výměník u pátého portu prvního stupně. Tělo prvního stupně je pokryto velmi odolným, luxusním kovovým povlakem vytvořeným fyzikální depozicí v parní fázi.

Regulátory Apeks jsou průmyslovým standardem pro design, kvalitu a výkon, říká generální ředitel Apeks, Landon Helsby. Black Sapphire je mixem bezkonkurenčních technických dovedností a designérských schopností. Je pro nás způsobem, jak oslavit 40 let, během kterých jsme ušli cestu od skromných kořenů s výrobou v upravené garáži, až k world-class výrobnímu závodu, který zaměstnává více než 150 lidí. Všichni sdílíme společnou touhu dát potápěčům to nejlepší možné vybavení.

Jsme velmi hrdí na Black Sapphire, řekl UK Sales Manager, Dean Martin. Všichni v Apeksu sehráli při vývoji tohoto velmi speciálního regulátoru svou roli. Proto na obalu regulátoru Black Sapphire najdete podpisy nás všech, včetně zakladatele společnosti Kena Ainscougha.

Více informací o Black Sapphire zde - www.apeks.cz.

O Apeksu

V polovině 70. let 20. století se dva přátelé rozhodli spojit své znalosti z potápění a precizního inženýrství. Začali v malé garáži na severu Anglie. Stvořili společnost, která vyrábí jedny z nejuznávanějších regulátorů na trhu.

O několik desítek let později jejich nadšení stále žije. Apeks má dnes na severu Anglie úzce specializovanou továrnu, ve které jsou in-house navrhovány a vyráběny všechny součásti regulátorů. Mnoho zaměstnanců zde pracuje pro Apeks od jejího založení.

Prvotřídní výrobní zařízení a plná kontrola nad každým výrobním procesem jsou důvodem, proč jsou Apeks regulátory průmyslovým standardem designu, kvality a výkonu. Přísné výrobní postupy Apeks jsou v souladu s nejvyššími standardy v rámci evropského systému zabezpečení kvality BS EN ISO 9001. Regulátory Apeks jsou testovány předními světovými autoritami na výkon a jako první splnily požadavky EN 250 a bylo jim uděleno označení CE. Apeks je soustavně na vrcholu nezávislých testů výkonu, což je důsledkem neustálých investic do výzkumu a vývoje. Apeks je na seznamu schválených dodavatelů potápěčského vybavení ozbrojeným silám po celém světě (například všechny první stupně britského námořnictva jsou Apeks) a dodává také bezpečnostním a záchranným složkám, jako jsou pobřežní stráže, policie, hasiči.

Potápěčské vybavení Apeks bylo přijato technickými potápěči po celém světě. Vybavení Apeks používají k průzkumům nejhlubších, nejchladnějších a nejnáročnějších potápěčských lokalit na zemi. Protože když to prostředí vyžaduje, záleží pouze na jediné věci; aby vaše výbava byla navržena, vyrobena a testována s důrazem na maximální bezpečnost a pohodlí.

Název Apeks je kombinací písmen jmen zakladatelů společnosti, Ken Smith Ainscough a Eric Partington - Apeks.